Mariusz Kołodziej – założyciel

Specjalizacja zawodowa – ekspert w sektorze transportu drogowego. Podnosi kompetencje operacyjne, menedżerskie oraz komunikacyjne, w zespołach zajmujących się spedycją i transportem drogowym. Jako konsultant optymalizuje pracę operacyjną oraz komunikację w przedsiębiorstwach spedycyjnych i transportowych. Jako trener koncentruje się na zagadnieniach związanych z organizacją transportu drogowego. W interesujący i wartościowy sposób łączy wiedzę teoretyczną, z wieloletnim doświadczeniem, oferując swoim kursantom umiejętności, które mogą wykorzystać już następnego dnia, w swojej codziennej pracy.

Doświadczenie zawodowe – 14-letnie doświadczenie w branży TSL, 7 letnia praktyka w zakresie szkoleń w sektorze transportu drogowego; 5 letnie doświadczenie jako autor publikacji branżowych, 3 letnie doświadczenie w prowadzeniu prelekcji na konferencjach branżowych

 

Osiągnięcia zawodowe – Zorganizowanie pracy dwóch magazynów w firmie dystrybucyjnej, Zbudowanie modelu skutecznej komunikacji pomiędzy spedytorami a kierowcami; Stworzenie modelu „ruchu naczepowego” dla operatora największych firm z branży budowlanej; Zarządzanie zespołami spedytorskimi od 5 do 30 osób i do 150 pojazdów; Kierowanie wdrażaniem w procesie restrukturyzacji firmy transportowej    z kilkunastoma oddziałami w kraju i za granicą, Prowadzenie szkoleń wewnętrznych, Optymalizacja zarządzania flotą 50 pojazdów własnych, Rozwój nowego kierunku biznesowego w firmie spedycyjnej z TOP3 w Polsce; Stworzenie kilkudziesięciu rozwiązań optymalizacyjnych w firmach z sektora transportu drogowego; Współtworzenie pierwszego w Polsce programu szkoleniowego przygotowującego do pracy w spedycji drogowej; Autor pierwszego w Polsce szkolenia z planowania transportu drogowego z Pakietem Mobilności, Twórca serii nagrań „Optymalizacja operacyjna w transporcie drogowym”  Publikacje branżowe w kraju i za granicą, Partner merytoryczny na licznych konferencjach branżowych; współpraca z uczelniami; założyciel firmy szkoleniowo-konsultingowej UPSWING OPTIMIZE; 

Działalność szkoleniowa –  wieloletnia działalność szkoleniowa koncentrująca się zarówno na prowadzeniu szkoleń zamkniętych, jak i otwartych; doświadczenie w zakresie kształcenia kadry pracowniczej firm w branży TSL, w tym przede wszystkim w sektorze transportu drogowego. Wiele pozytywnych opinii uczestników szkoleń, za wykorzystane aktywnych form kształcenia oraz naukę praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności. Od wielu lat, jako trener współpracuje z wieloma firmami z branży TSL.        

Klienci – Fitness Authority, Scandinavian Express, PKS Gdańsk-Oliwa, Cargo School, Omida, Transport Manager, Trans.EU, LeoGroup, Babiński, Stan-Trans, Vertigo, Novimaa, BFI, Arcese, Effect Group, PEKAES Group, Angela-Trans, Gapiński, MDDP, Tyrcz, Galan Logistics, Tiger Star, Pęski Hurt, Emka Logistics, Kamar, Karpiel, TSLOGISTIC, Bial-Mich,  Wyższa Szkoła Bankowa i inni.

 

O SOBIE:

Transport drogowy, to krwiobieg gospodarek. Zwiększam efektywność przedsiębiorstw, w sektorze transportu drogowego. Poprzez szkolenia i optymalizację operacyjną, podnoszę kompetencje i wartość we wszystkich kluczowych obszarach.

Moją misją, jest wdrażanie dobrych praktyk w transporcie i spedycji drogowej. Owocem tych działań, są kompetentne i zorganizowane przedsiębiorstwa w branży TSL. W rezultacie, sprawiając, że każda gałąź gospodarki może funkcjonować lepiej – dla nas wszystkich. Od 14 lat jestem związany z branżą TSL.

Przeszedłem przez różne stanowiska operacyjne i menedżerskie, w różnej wielkości firmach z branży TSL. Współpracuję również, jako niezależny publicysta m.in. z Transport Manager oraz  prelegent na konferencjach branżowych.

Moimi klientami są duże, średnie oraz małe firmy, głównie z sektora transportu drogowego. Mogą Państwo liczyć na merytoryczne przygotowanie, które będzie przeplatać się z doświadczeniem i znajomością realiów transportu drogowego w Polsce i zagranicą. Po zakończeniu szkolenia, istnieje możliwość nawiązania współpracy w celu wdrożenia wiedzy oraz umiejętności w postaci nawyków i standardów codziennej pracy.

Oferuję unikalną kombinację umiejętności w sektorze transportu drogowego:
-umiejętności operacyjnie
-umiejętności menedżerskie
-umiejętności edukacyjne

>>Dołącz do mojej biznesowej sieci kontaktów<<

Jesteś zainteresowany ofertą?